Neurorehabilitacja wspomagana urządzeniami (NWU)

Prawdziwa regeneracja układu nerwowego nie może opierać się wyłącznie na ćwiczeniach ruchowych. Według najnowszych badań - jedynym sposobem przywrócenia kontroli mózgu nad mięśniami jest reedukacja motoryczna, czyli ponowna nauka sterowania mięśniami przez mózg i rdzeń. Badacze podkreślają, że najlepszym postępowaniem prowadzącym do regeneracji neuromotorycznej jest jak najwcześniejsze wprowadzenie aktywnego ruchu powiązanego z zadaniem. Bardzo często jest to możliwe jedynie przy użyciu technologii interfejsów nerwowych i biofeedback. Metody te najlepiej ze wszystkich wspomagają proces uczenia motorycznego, między innymi poprzez interaktywny trening polegający na wizualizacji napięcia mięśni na ekranie komputera połączony z łagodną, specjalną stymulacją mięśni uruchamianą we właściwych momentach. Czytaj więcej...

Zobacz film prezentujący nasze metody

Neurorehabilitacja wspomagana urządzeniami (NWU)

ETS

Jedna z najlepszych technik wspomagających trening neuromotoryczny - połączenie tFES i sEMG biofeedbacku. Stymulacja jest wyzwalana aktywnym ruchem Pacjenta powyżej ustalonego progu.

tFES

Przezskórna elektrostymulacja funkcjonalna zapewnia silne proprioceptywne sprzężenie zwrotne (do mózgu).

sEMG biofeedback

Trening z użyciem komputera bazujący na biologicznym sprzężeniu zwrotnym. Urządzenie wzmacnia nawet najsłabsze sygnały z mięśni dzięki czemu możliwy jest trening nawet gdy brak widocznego ruchu kończyny.

EBM

Stosujemy najskuteczniejsze techniki neurorehabilitacji OUN oparte na dowodach naukowych.

Trening w domu

Niektóre nasze technologie umożliwiają trening domowy z użyciem sprzętu (np. ETS, stymulatory, czujniki ruchu), dzięki temu realizacja metody wielokrotnych powtórzeń z nowoczesnym wspomaganiem sprzętowym staje się realna dla każdego i znacząco obniża koszty rehabilitacji.

Monitoring

Testy klinimetryczne oraz obiektywne biopomiary sEMG i przejrzyste raporty postępów rehabilitacji.

  • Disclaimer
    Oferowane przez nas metody neurorehabilitacji motorycznej znajdują zastosowanie dla niektórych objawów ze strony ośrodkowego układu nerwowego i nie zastępują w pełni tradycyjnych metod rehabilitacji (fizjoterapii). Badania naukowe wskazują, że najlepsze efekty rehabilitacji uzyskuje się łącząc technologie proponowane przez nas z tradycyjnym podejściem.

Zakres usług

Oferujemy usługi neurorehabilitacyjne dla Pacjentów z zaburzeniami funkcji kończyny górnej i dolnej w zespole uszkodzenia górnego neuronu ruchowego (Upper Motor Neuron Syndrome) w następstwie: udarów (ćwiczenia po udarze), urazów czaszkowo-mózgowych, porażenia mózgowego, stwardnienia rozsianego i innych chorób ośrodkowego układu nerwowego wpływających na układ ruchowy.

Jeśli cierpisz również na inne zaburzenia wymagające rehabilitacji (np. niedowład po uszkodzeniu nerwów obwodowych, nietrzymanie moczu lub stolca) - zobacz pełen zakres naszych usług.

rehabilitacja ręki

ćwiczenia po udarze

porażenie mózgowe

stwardnienie rozsiane rehabilitacja

Cennik

Treningi realizujemy w dwóch trybach.

Tryb I (ćwiczenia w domu/wypożyczenie sprzętu): na całkowity koszt jednego cyklu neurorehabilitacji w tym trybie składa się cena pierwszej wizyty (250 zł) i wizyty kontrolnej (150-250 zł/w kolejnym miesiącu) oraz koszt wypożyczenia urządzenia do domowej rehabilitacji z funkcją ETS (360 zł/miesiąc | Zobacz warunki wypożyczenia). Razem - 760-860 zł (610 zł na pierwszym spotkaniu).

Zmobilizuj się do przyjazdu do Poznania, wypożycz sprzęt i trenuj w domu. To jest najlepszy, najszybszy i wbrew pozorom najtańszy sposób na przywrócenie sprawności ruchowej. Przeczytaj dlaczego...

Tryb II (ćwiczenia w siedzibie firmy): na całkowity koszt jednego cyklu neurorehabilitacji w tym trybie składa się cena pierwszej wizyty i wizyty kontrolnej (400 zł/3h) oraz koszty sesji treningowych (100 zł/h). Zalecana ilość sesji treningowych to 12-20/miesiąc. Razem - 1600 zł za pierwszych 12 sesji.

360

wypożyczenie sprzętu

Tryb I
NOWOŚĆ!

wypożyczenie urządzenia
MyoPlusPro

okres najmu: miesiąc

Warunki wypożyczenia

Rezerwuje termin

1200

treninig w INNOMED

Tryb II

12 sesji treningowych (12x1h)
w ciągu 1 miesiąca

100 zł/1h

Rezerwuje termin

250

2 godziny

Pierwsza wizyta

badanie sEMG

zaprogramowanie terapii

indywidualna instrukcja

przeszkolenie

Rezerwuje termin

150

1 godzina

Wizyta kontrolna

badanie sEMG

modyfikacja programu terapii

modyfikacja parametrów urządzenia

konsultacja

Rezerwuje termin
 

Wizyta

Od lat pomagamy niepełnosprawnym Pacjentom z całej Polski. Rozumiemy, że przyjazd do Poznania na pierwszą wizytę wymaga pewnego zaangażowania i przezwyciężenia oporu psychicznego - ale jest to pierwszy i najważniejszy krok na drodze do poprawy sprawności i lepszej jakości życia (kliknij w przycisk pod tym tekstem i zobacz jak łatwo do nas dojechać)!. Proszę pamiętać, że wizyty diagnostyczno-kontrolne odbywają się tylko okresowo (co miesiąc lub co kilka miesięcy) a cały proces treningowy, po przeszkoleniu u nas, realizujesz samodzielnie w domu, stosując terapię nawet 3 razy dziennie. Reedukacja motoryczna po uszkodzeniu górnego neuronu wymaga wielokrotnych powtórzeń, codziennie, nawet przez wiele miesięcy. W dłuższej perspektywie czasowej jest to opcja nie tylko najlepsza z punktu widzenia procesu reedukacji ale i najkorzystniejsza cenowo.

Klikając w poniższy przycisk przejdą Państwo do strony gdzie znajdują się informacje na temat przebiegu wizyty i procesu neurorehabilitacji, dokładniejszy opis metod jakie stosujemy oraz sekcja pytań i odpowiedzi (FAQ), gdzie znajdą Państwo między innymi informację na temat przygotowania się do wizyty w naszej pracowni rehabilitacji.Informacje dojazdowe

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

Kontakt

mgr Arkadiusz Garczyk
tel.: 732 011 677
e-mail: arek@innomed.pl

INNOMED
ul. Przepiócza 9/1A
60-162 Poznań
Zobacz jak łatwo do nas dojechać!